» Kendingez » Forum » GEZMEK İÇİN GEREKLİ BİLGİLER » Balkanlarda Araba Kiralama

Balkanlarda Araba Kiralama

Merhabalar,13 Mart 2016-20 Mart 2016 tarihinde 4 arkadaş Balkan turu yapmayı planlıyoruz.İlk olarak İstanbuldan Belgrada uçakla geçicez orada 2 gece 3 gün kaldıktan sonra trenle yada otobüsle(Sizce hangisi) Üsküp'e geçicez.Ve orada araba kiralayıp Üsküp-Bitola-Ohrid-Tiran-Budva-Kotor-Priştine-Üsküp olarak başladığımız yere tekrar gelip aracı teslim ettikten sonra İstanbula geri döneceğiz.Sizce;

1)Balkanlarda araba kiralamak sıkıntılı mı?

2)Arabayla Makedonya-Arnavutluk-Karadağ-Kosova olmak üzere 4 ülkeye gideceğiz.Ülkeler arası geçişte ne gibi sorunla karşılaşırız?

 

gezmen
11-02-2016
Merhaba, Yanıt biraz gecikti sanırım :) Hiç bir sıkıntı olmaz rahatlıkla araç kiralayabilirsiniz, fakat sınır geçeceğinizi ve gideceğiniz ülkeleri rent a car ofisine bildirin sınır geçişinde sorun olmasın. Üsküp'ten başlayacaksanız, Ohri'den Arnavutluğa geçebilirsiniz, Struga ve Tiran takiben İşkodra'dan Karadağ'a geçebilirsiniz. Makedonya'da otoban ücretlidir.Havalimanında paranızı çevirirseniz, geçişler için iyi olur. Ohri'den çıktıktan sonra Tiran'a iki yol var Elbasan üzerinden giderseniz yol daha iyi, diğer yol kısa görünse de kötü olduğundan zaman olarak aynı mesafede kat edeceksiniz. Karadağ'da sıklıkla radar kontrolü olur dikkatli olun hız sınırlarına uyun. Başka sorularınız olursa memnuniyetle cavaplarım. İyi yolculuklar.
hüseyin inceoğlu
13-02-2016
Bir yorum da benden. Balkanlarda araba kiralaya bilirsiniz. Ancak hangi ülkeden hangi ülkeye geçeceğinizi iyi bilmeli ve kiralama aşamasında öğrenmelisiniz.Ben kosovadan kiraladığım araba ile makendonya, ve arnavutluğa ücretsiz geçtim. karadağ 15 euro sigorta parası aldı. hırvatistan 50 eura istedi, bosna ve sırbıstan giremeyeceğimizi belirtmişti. Savaş ve geçimsizlikler nedeniyle her sınır tamamen açık değil ve bazı sınır geçişleri çok uzun sürebiliyor. daha detaylı bilgi isterseniz yazabilirsiniz.
shadowtr
10-06-2016
hüseyin inceoğlu
13-06-2016
Kusura bakmayın yanıt geç oldu. Balkan ülkeleri savaşlar ve anlaşmazlıklarla yoğurulmuş bir coğrafya olması nedeniyle sıkıntı hiç bitmez. Sorun biri birilerini ve trafik sigortalarını tanımamaları. Araba şirketleri ile ilgili bir durum yok yani. Her ülkeden her ülkeye geçiş için mutlaka teyit alınmalı. Örneğin sırplar hırvat ve boşnak plakalara sorun çıkarıyorlar. Boşnaklar kosova plaka istemiyor gibi. Gitmeden araba şirketini arayın. Başka bir planınız yoksa Rentalcars.com şirketine telefon açın onlar size güncel uygunlukları mutlaka belirtirler ve çok sorunsuz bir şirkettir. Gezinizde mümkünse ohrit, plitvitze, prizren,kotor, budva, dubrovnic, üsküp kentlerinden bolca bulundurun. Arnavutluk görülmesede olur. Umarım iyi bir tatil olur. Sorularınız için mh_inceoglu@hotmail.com