» Kendingez » Forum » GÜNDEM » BAYRAMDA İSTİKAMET NERESİ ?

BAYRAMDA İSTİKAMET NERESİ ?

Sevgili dostlar,ben emekliyim,bana hergün tatil ama para kısıtlı...Sizler çok yoruldunuz,bu tatil hakkınız,ne planlar yaptınız,nerelere gideceksiniz,yoksa benin gibi ev kuşu mu olacaksınız ??Hepinize sevgiler.....

NEŞE
21-10-2012
BAYRAMDA İSTİKAMET NERESİ ?

Sevgili dostlar,ben emekliyim,bana hergün tatil ama para kısıtlı...Sizler çok yoruldunuz,bu tatil hakkınız,ne planlar yaptınız,nerelere gideceksiniz,yoksa benin gibi ev kuşu mu olacaksınız ??Hepinize sevgiler.....

Midgard
21-10-2012
Biz şu an ev taşıyoruz, dolayısıyla bayramda ev kuşu da olamıyoruz, tatile de gidemiyoruz. 2013 kurban bayramı'nın 10 gün olacağını fark ettim dün, onun heyecanını şimdiden taşımaya başladım, arkadaşlarla plan yapmaya başladık bakalım 1 yıl önceden. :)
NEŞE
21-10-2012
Evdeki hesap,çarşıya uysun,plan esastır...sevgiler..
gezmen
21-10-2012
Malesef bayram fırsatçılığı almış başını gidiyor,konaklama,ulaşım ve tur fiyatları katlanmış olmasına karşılık turlarda ve otellerde yer yok. Bizde geç kalanlar arasında olduğmuzdan, 3 - 4 günlük bir batı karadeniz gezisi yapacağız.
NEŞE
21-10-2012
Amasra varsa planlarda,benim için de balık yiyin...
arkutbay
22-10-2012

Öncelikle evde kalanlara da gezenlere de iyi bayramlar . Neşe Hocam belli ki İstanbul'un tadını çıkaracak , tam da palamut ve lüfer zamanında , havalar serinlemişken , akşamları Marmara ve Boğaz ipil ipil ipilderken , güneşin batışında dünyanın gölgesi bulutlara vurup turkuaz göyüzünde uçakların kristalden kuyrukları oluşurken , kavunun en güzel zamanında , masanın köşesinde de peynir ve .... Ben de kalmaya karar verdim galiba :) Eşimle ucuz yollu bir tur ayarladık , rotamız İspanya-Bask Bölgesi-Bilbao . Deniz ürünlerini bir de orada tatmayı düşünüyoruz . Bizim balıklar gibi , hele ki Amasra'nın tekiri ve Karadeniz mezgiti gibi olamaz ama kabuklular ile idare ederiz .
Bask bölgesiyle ilgili önerisi olan olursa da çok memnun olurum .

NEŞE
22-10-2012
Sevgili Doktor,iyi bayramlar,iyi gezmeler...Güzel yerlere gidiyorsunuz,tabii Bilbao da müthiş müzeler var... Çok severek giydiğimiz gerçek espadrilleri,dünyada ilk defa Bask balıkçıları imal etmişler...Fransa nın bask bölgesindeki Hendaye köyü ,çıkış yeri....Almadan gelmezsiniz belki de....çok sevgiler......
enisnuhoglu
22-10-2012
hocam iyi eglenceler güzel bir bilbao yazınızı bekliyorum.Aman lezzetlerın fotograflarını ve rest. isimlerini yazmayı unutmayın:)
gezmen
22-10-2012
Neşe Hocam balıkları yerken sizi hatırlayacağız. Rotamız, Safranbolu,Kasamonu,Amasra olacak. Arkutbay Hocam, sizede iyi yolculuklar bol eğlenceler. Bol fotoğraflı yazılarınızın beklentisine girmiş bulunuyorum.
Midgard
23-10-2012
Profilinizdeki logo ne kadar güzel olmuş gezmen, sitemize yayıldığı günleri hevesle bekliyoruz. Bu arada siz farkındasınızdır elbet, fakat yine de söylemek isterim ki yazılara yorum yapıldıktan sonra gelen e-postalar da halen "Binrota Gezi Yazınız Hakkında" başlığı ile geliyor. Bilginiz olsun.

İyi tatiller bir de tabii ki.
gezmen
23-10-2012
Midgard çok teşekkür ederim. Mesajlardaki durumun farkındayım, foto sorunu bütün enerjimi aldığından ilgilenemedim, yakın zamanda onuda çözmüş olacağız. Sizede mutlu bayramlar.
enisnuhoglu
23-10-2012
sitede torino hiç yazılmamış.Torino ya giden var mı ?
Ebruozcansatir
23-10-2012
Bayramda değil ama 2 hafta sonra Zürich'e gidiyorum. 3-4 saatlik uzunca bir tren yolculuğu yapmak niyetindeyim ;)) tek başıma yapacağım icin gunubirlik bir gidiş geliş bilet buldum Milano'ya. Sizce yeterli mı Milano'da 5-6 saat gezmek? Yoksa daha yakın bir yere mı gitmeliyim?
NEŞE
23-10-2012
Ben olsam Milano ya geçmem,gidiş-geliş zaten günün yarısı gitti,havalar erken kararıyor,Milano hiç değilse 2 günü hakeder...Komşu Almanya daha cazip olmaz mı?Benim yazı planlarım arasında olan Konstanz a neden gitmiyorsunuz,? Küçük,derli toplu,göl kıyısında ,tarihi ve tabii İsviçreye göre çoooook ucuz....Haziran da Konstanz da çok güzel bir gün geçirdim...Sevgiler..
Ebruozcansatir
24-10-2012
Konztanz bize çok yakın gecen kıs gitmiştik arabayla gercekten çok ucuz ve güzel bir yer ama dönüş trafiği İstanbul'u aratmamıştı ;) yazın botanik bahçesinin çok güzel olduğunu duydum ama henüz göremedim ins başka bahara gidebilirim. Bu arada Milano icin 3,5 saat gidiş 4 saat dönüş bir tren bileti aldım sabah çok erken yola çıkacağım 7 saat Milano'da gezeceğim önerilerinizi bekliyorum simdiden teşekkürler ;)
NEŞE
24-10-2012
Sevgili Ebru,klasik Milano turunda neler yapılır pek fazla söze gerek yok ama her işini bitirdikten sonra Navigli bölgesine git,kanal kenarında güzel bir yere yerleş,şarabının ve "atıştırmalıklar" ının keyfini çıkar...Eskiden bu bölge çok kötü bir yerdi ,girmek cesaret isterdi.... 
Ebruozcansatir
24-10-2012
Teşekkürler Nese hanım ;) herkese iyi bayramlar diliyorum...
Corto_Turco
25-10-2012
Tüm arkadaşların Kurban Bayramını ve Cumhuriyet Bayramını kytlar, her iki bayramı da sağlık, mutluluk, neşe ve huzur içinde geçirmelerini dilerim.
Ebruozcansatir
07-11-2012
Merhabalar şu an Milanodayım duomoyu, castello sforzescoyu ve parkını, galleria emanuelleyi gezdim ve çok sıkıldım lütfen yardım daha 4 saatim var burada geçirecek ;( şimdiden teşekkürler...
arkutbay
07-11-2012
Kendi düşen ağlamaz :) Makarna ve piza yiyin , alışveriş falan filan yapın , eşinizle kavga edin , küsün barışın vakit geçer :))
Ebruozcansatir
07-11-2012
Haklısınız işin kötüsü yalnız geldim kavga edebilecek kimse yok yani ;) etrafta bolca zenci işportacılar var insanın üzerine üzerine geliyorlar ve çok ürkütücüler.. Burası tam bir alışveriş cenneti ve yeni iş kurduğum için kendimi durduruyorum, neyse en iyisi eşimle gelmeli bidaha ;)) duomo'nun karşısındaki la rinoscente'nin teras katındaki cafe şahane katedral manzarali pina colada keyfimi yerine getirdi ;))
NEŞE
07-11-2012
La Rinascente nin terası harikadır ama neden Navigli bölgesine gitmediniz,daha bohem,daha sıcak bir ortam vardı orada .Milano da alış-veriş çok zevkli ama pahalıdır,kalın bir cüzdan veya çok plastik kart ister.....Sevgiler.....
Ebruozcansatir
07-11-2012
Sanırım plastik kartlar bile yetmez en iyisi çok çalışıp cüzdanı büyüterek gelmek Milano'ya ;)) sevgiler...