» Kendingez » Forum » GÜNDEM » binrota.com Kullanım Rehberi:)

binrota.com Kullanım Rehberi:)


Sitemizin bir çok özelliği var ve bunların bazıları pek revaçta, bazıları kullanılmıyor, bazıları ise bilinmiyor.

Binrota.com'un bildiğimiz özelliklerini yazalım, bilenler bilmeyenlere anlatmış olsun :)


cherryblossomgirl
15-09-2008
binrota.com Kullanım Rehberi:)


Sitemizin bir çok özelliği var ve bunların bazıları pek revaçta, bazıları kullanılmıyor, bazıları ise bilinmiyor.

Binrota.com'un bildiğimiz özelliklerini yazalım, bilenler bilmeyenlere anlatmış olsun :)


cherryblossomgirl
15-09-2008


başlıyorum, sergiler bölümümüzde karma sergilerin dışında, fotoğrafçı üyelerimize kişiye özel sergi açabiliyoruz.

sergiler bölümündeki fotoğraflara yorum yazabiliyor, puan verebiliyoruz.


flyleaf
15-09-2008

gezi yazılarına yorum yazdığımızda da puanımız artıyor bence bu teşvik edici birşey.

çitlembik
15-09-2008
Ben en çok anasayfadaki kıtaları gösteren dünya haritasını seviyorum. Tıklıyorum Avrupayı, buluyorum İspanyâ'yı... Sonrada gelsin orası ile ilgili girilmiş tüm yazılar... Bence bu özellik şahane...
travellinggirl
15-09-2008
ben online iken, online olan üyeleri merak ediyorum. binrotalılar linkini tiklayip online üyeler kutusunu isaretleyip ara deyince altta o an online olan uyeler listeleniyor. boylelikle soru sormak veya sohbet etmek istedigim uyelerle o anda mesajlasabiliyorum.
cherryblossomgirl
15-09-2008dünden bugüne bölümümüzde eski yazılar anasayfaya geliyor. yenile tuşuna basarak değişik yazıların gelmesini sağlayabiliyoruz böylelikle hiçbir yazıyı kaçırmıyoruuuuz :)

flyleaf
15-09-2008
gezi yazilari bolumunde yeni yazilarin yanisira seçilmelerine ve oylarina gore popüler ve favori olmus yazilari da listeleyebiliyoruz.
Kedim
15-09-2008
Bir cok yenilik olmus. Hepsi cok yararli dogrusu. Fakat ben yinede, birazcik neyi nereye durumunu karistiriyorum. Eh artik kusura bakmazsiniz sanirim. Sevgiler.
Özlem1001
15-09-2008
Merhaba cherryblossomgirl (alias Melis Hanım), bu güzel (ve yapıcı) bir forum konusu olmuş bence. Bir kaç şey gözümden kaçmış ve burada öğrenebildim...teşekkürler :),
Özlem
cherryblossomgirl
16-09-2008
özlem teşekkürler, sevindim işe yaramasına.

vg hatırlattığın önemli özellikler için teşekkürler.

bir tane daha benden:

etkinlik takvimimizde yer alan etkinliklere katılım durumumuzu işaretleyebiliyor, diğer katılım durumlarına bakabiliyor, etkinliği arkadaşımıza gönderebiliyoruz.
flyleaf
16-09-2008


ben gezi yazilarinin altindaki "tumu" tusuna basarak daha rahat ediyorum :)
travellinggirl
17-09-2008


diyelim ki bir yazara mesaj göndericem, o yazari once bulup sonra mesaj atmama gerek yok, profilimden mesaj gonderme yerine gittigimde, kime bolumune yazarin nickinin ilk bir-iki harfini tusladigimda cikiyor ve rahatlikla hemen gonderebiliyorum mesajimi :)
çitlembik
17-09-2008
Favori yazarlarıma birini eklediğimde ona "sizi favori yazarlarıma ekledim." mesajı gitmesi güzel.
Ayrıca o yazarın siteye yeni yazısını eklediğinde bana mesajla bilgi gelmesi daha da güzel...
cherryblossomgirl
26-10-2008
arkadaşlar forumlarda yapılan bir yanlış dikkatimi çekti.

Örneğin "beni ben yapanlar" diye genel bir başlığımız var ve altında "binrota üyeleri ne yer ne içer neyi seçer.." gibi bir alt başlık açılmış ilk olarak, yani "beni ben yapanlar" ilk olarak o alt başlığın altında inceleniyor zaten. hal böyleyken "beni ben yapanlar" genel başlığının altına "beni ben yapan şeyler" gibi yeni bir altbaşlık açmanın bir gereği yok...

Ancak o genel başlığın altında işlenecek daha farklı bir altbaşlığınız varsa lütfen yeni altbaşlık açalım, eğer aynı konuysa daha önce açılmış başlıkların altında devam edelim.

Teşekkürler

cherryblossomgirl
12-11-2008


Binrotalılar Facebook kullanıyorlar mı? Kullanıyorsanız, "binrota" grubuna üye olarak oradan da fotoğraflarımıza ve etkinlik detaylarımıza ulaşabilirsiniz. Burada beğendiğiniz yazıları veya kendi yazılarınızı facebook butonumuzla facebook'a tag'leyebilir, diğer facebook arkadaşlarınızın da binrotadaki yazıları okumasını sağlayabilirsiniz.


cherryblossomgirl
19-12-2008

15-30'u arası yazı yazarak bizden altı kitaplık set kazanan üyelerimiz bana posta adreslerini gönderebilirler mi? Şu zamana kadar göndermiş olanlara teşekkürler :)
cherryblossomgirl
09-01-2009


"13 Şubat 2009 Cuma sabahı saat 10:00'da sitemizin son üç ay en aktif olan 10 üyesine (site yöneticileri olan cherryblossomgirl ve vg hariç) büyük usta  Süha Arın'ın üç değerli belgeseli hediye."


Sitemizde nasıl aktif olunuyor'la ilgili yeni üyelerimizden sorular geliyor. Gezi yazıları yazarak, gezi yazılarına yorum yazarak, site icinde 45  dakikadan fazla online dolasarak, forumlara katılarak, sergilere fotoğraf ekleyerek, sergilere eklenen fotograflara yorum yazarak puanlarınızı arttırabiliyor, en aktif listesine girebiliyorsunuz.

Sitemizin en altında yer alan sss (sık sorulan sorular) butonunda sitemizin kullanımıyla ilgili bazı sorulara cevaplar bulunuyor. Bilginize...
cnr_mtnt
09-01-2009
www.konforayolculuk.com

aylık takip ettiğim bir tuning dergisinde gördüğüm bu sitenin anasayfasında yer alan google harita ve uydu görüntüleyici çok hoşuma gitti.. binrota ailesi olarak anasayfada bizde böyle birşeye sahip olsak güzel olmazmı..
abt_smyrna
09-01-2009
Ben online üyeler seçeneğini bilmiyordum iyi oldu : )
abt_smyrna
10-01-2009
Arkadaşlar özellikle son bir haftadır dikkatimi çeken bir nokta var sizlerle paylaşmadan rahat edemezdim herhalde.

Yazılan gezi yazılarına yorumlar yazıyoruz. Bunlar gezi yazısı yazan kişileri oldukça mutlu ediyor (ben dahil) Fakat gezilere yorum yazarken saat ve tarih ibareleri de göründüğünden aynı dakika içerisinde çok kısa saniye aralıklarıyla farklı yazılara yorumlar yazılmaya başlandı.

Bu şekilde bir yorumlamanın sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Farklı düşünenler varsa lütfen bir şeyler yazarak bilgilendirsin.

Yorumların daha özenli olması kanaatindeyim.  (Ben 30 saniyede bir yazıyı okuyamıyorum : )   )

Saygılar.

abidindemir
10-01-2009

Yazılara yorum yapmayı o konuyla ilgili tüm yazıları okuduktan sonra, en hoşuma gidene yorum yazmak olarak yaptım bugüne kadar. Önceden bir çık yazı okuyup yorumları peşpeşe yapabiliyorum... Okumadan yorum yapacak bir üyemiz olduğunu da düşünmüyorum. Sevgiler

abt_smyrna
10-01-2009
Cevaplarınız için teşekkürler. : )
hburcu
11-01-2009
Mesela bende de çogunlukla yorum yapınca sayfa hatası çıkıyor. Hata düzelene kadar diğer yazıları okuyorum. Sonra yorumları yapıyorum.
Dün gece benimde dikkatimi çekti bu. Buğra'nın dediği gibi yorumlarımın arasında çok kısa zaman farkı vardı. Kendi kendime arkadaşlarım belki okumadan yorum yapıyor diye düşünebilirler dedim.
Bundan sonra daha da dikkat edeceğim. Uyardığın için teşekkürler Buğra.
abt_smyrna
11-01-2009
Şifresiz giriş yapıp yazı okumaya ve yorumlara sona bırakma işine gelince...

Siteyegeldiğimde ve yazı okumak istediğimde mutlaka giriş yapıyorum.

Genelde yorumlamak istediğim yazıya hemen yorum yazmayı tercih ediyorum. Okuduğum yazı yeni değilse ve ana sayfada adı yoksa tüm yazıları okuyp sonradan yorumlamak diye bir şey mümkün değil zaten. Yazıyı bir kez daha aramak filan çok uğraştırıcı ayrıca sıcağı sıcağına yorum yazmanın keyfi başka.

cnr_mtnt
11-01-2009

buğra ya katılıyorum bende sıcağı sıcağına okuyup altına yazarım yorumu çok beğendisemde puan verip çıkarım.. hatta çoğu zaman uzun yazılarda nereleri beğendiğimi unutup üstten bidaha bakıyorum ve öyle yorum yazıyorum.. bazende yazıyı okuduktan sonra cıkmam gerekiyor ve yorum yazamıyorum.. sonra yorumlarda da yazıya denk gelirsem açıyorum yorum yazıyorum.. bide herzaman ilk işim giriş yapmak oluyor.. diğer türlü ziyaretçilerden bi farkım olmazki..

EYLÜLADA
11-01-2009
Buğra, birkaç ay önce benim de takıldığım bir konuya değinmiş. O zaman bir Forum açmıştım bu konuda: "Binrota'da bir gezi yazısını okumak kaç dakika sürer?" diye...

Şimdi siteden silinmiş görünüyor. Aradım, bulamadım.
Ama Buğra yanıt vermişti bu soruma!
Hatırladın mı Buğra?
abt_smyrna
12-01-2009
Hatırladım Oğuz Abi.
Dikkatimi çektiği için yazmak istedim bir kez daha.
BÜLTER
12-01-2009Buğra, birkaç ay önce benim de takıldığım bir konuya değinmiş. O zaman bir Forum açmıştım bu konuda: "Binrota'da bir gezi yazısını okumak kaç dakika sürer?" diye...

Şimdi siteden silinmiş görünüyor. Aradım, bulamadım.
Ama Buğra yanıt vermişti bu soruma!
Hatırladın mı Buğra?

bu başlığı ben de kaçırmışım ama içeriğini çok merak ettim gerçekten.
cherryblossomgirl
23-01-2009


Sitemizdeki yazılara ulaşımınız hakkında bir sorum olacak:

Bildiğiniz gibi sitemizin en üst bölümünde bir dünya haritası var, bu harita, üzeri tıklanabilir bir harita, bilgi almak istediğiniz ülkenin/şehrin kıtasına bastıktan sonra o ülkeye ulaşıp, hem ülke hakkında kısa bilgilere, hem de o ülke hakkında kim ne yazmışsa o yazılara ulaşabiliyorsunuz.

Örneğin Avrupa/Belçika'ya girdiniz.

Belçika ile ilgili genel bilgilerin altında

EN SON GİRİLEN BELÇİKA YAZILARI
EN ÇOK OKUNAN BELÇİKA YAZILARI
EN ÇOK PUAN ALAN BELÇİKA YAZARLARI


bölümleri var.

Haritamızın altında bulunun Gezi Yazıları bölümümüz, en son girilen 20 yazıyı gösteriyor. Bu bölümün altındaki TÜMÜ tuşuna bastığınızda sitemize bugüne kadar girilen TÜM yazılara yeniden eskiye sırayla ulaşabiliyorsunuz.

Sitemizin en alt solunda bulunan bölümde de rastgele gelen 20 eski yazı geliyor. Üstündeki yenile butonuyla rastgele gelen yazıları değiştirmeniz mümkün.

Bu bölümleri kullanıyor musunuz? Bu konuda görüşleriniz çok önemli, sitemizin hangi bölümlerinin kullanılıp kullanılmadığıyla ilgili bilgi almalıyız ki, ona göre gereken değişiklikleri, gelişmelerei yapalım. Teşekkürler...
abt_smyrna
23-01-2009
Haritadan ülke seçerek okuyabilmek büyük kolaylık.

Siteye farklı bir görüntü sağlıyor bence çok kullanışlı.
cnr_mtnt
23-01-2009
ben genellikle gezi yazıları bölümündeki yeni eklenen yazıları takip ediyorum.. fakat bazende merak ettiğim yerleri haritadan bulup okuyorum..
EYLÜLADA
23-01-2009
Ana Sayfa'nın kullanımına dair benim görüşlerim. Önem sırasına göre:

1) Siteye girdiğim gibi ilk baktığım yer Gezi Yazıları'dır. Aktif denebilecek bir üye olduğum için / yani hemen her gün siteye girdiğim için, son okuduğum yazıya kadar bir tarama yapar ve yeni yazıları okurum.
2) Sonra Forum'lara bakarım. Aynı disiplin burada da geçerlidir. Son açılan ya da yanıtlanan Forumlar arasında ilgimi çeken bir konu olursa ya da bu konuda bir sözüm varsa katılırım.
3) Arkasından sağ üst köşedeki Haberler'e bakarım. Güncellenmesi çok aktif olmasa da en az 1 haber ilgimi çeker.
4) Gezi Yorumları'nı da mutlaka okurum. Siteye, bir önceki girişimdeki son yoruma kadar bir tarama yaparım. Çünkü gündemden eksik kalmak istemem. Kendi yazılarıma dair yanıtlamam istenen bir soru varsa yanıtlarım. Ya da ben bir soru sormuşumdur. Yazarından gelen /  gelecek yanıtını ararım.  
5) Sonra Sohbet Odası'ndaki yazışmalara bakarım. Bazen katılırım.
6) Elbette Mesajlarım'a da bakarım. Ve beni acayip yavaşlattığı için, mesaj gelmesin diye dua ederim.

Bu 6 kalemden sonra ya çıkarım ya da biraz daha kalırım. Kalış sürem o anki sitenin enerjisiyle doğru orantılıdır. Bazen paylaşım ve sohbet koyudur. Çıkamam.

Kısacası Binrota'da bunları yapar, bu noktalarda gezinirim.

Bunlar dışında:

1) Orta bölümde yer alan Fotoğraflar çok ilgimi çekmez benim. O bölümü Ana Sayfa'da yer alan "bir renk" olarak algılarım sadece... Çok nadiren bir fotoğrafı tıklayarak açıp büyütürüm. Bazen de ilgili fotoğrafın albümüne uzanırım.
2) Her ay, Anketler'e mutlaka yanıt veririm.
3) Arada bir Bu Hafta Doğanlar'a da bakarım. Tanıdık bir yüz ise günü geldiğinde kutlarım.
4) Yeni Fotoğraf Albümleri benim için çok da ilgi çekici değildir. Çünkü bilirsiniz, fotoğraftan pek anlamam.
5) Ve Dünden Bugüne... Aslında en önemli bölüm, bu olmalı. Ben, aktif olduğum ve sitedeki yazıların çoğunluğunu okuduğum için pek kullandığımı söyleyemem. Ama yeni üyeler / veya arada bir siteye giren üyeler için son derece faydalı. Ve ama yeri yanlış: Çok kıyıda, aşağıda. Gözden kaçıyor ve bu yüzden işlev kazanamıyor diye düşünüyorum. Geçenlerde Sohbet Odası'nda dile getirdiğim üzere; yeni girilen yazılar çok çabuk gözden ve gündemden düşüyor. Oysa 1002 adet yazı var şu anda sitede: Dev bir kütüphane! Bu kütüphaneyi daha okunur kılmamız için, VG'ye bu bölümün yeri yukarıya taşınabilir diye yazmıştım: Binrotalılar 2 sütüna indirilerek yer kazanılır ve yeni yeri soldan sağa şu şekilde düzenlenir: GEZİ YAZILARI / DÜNDEN BUGÜNE / BİNROTALILAR...
6) Dünya Haritası... Son derece faydalı. Merak edilen bir coğrafya için en kısa yol. Yeni üyeler için tam bir başvuru noktası. Eski / aktif üyeler için de öyle. Bir anlamda Binrota'nın dizini. Yeni bir geziye çıkmadan önce, gidilecek rotaya dair bilgilere ve yazılara ulaşmanın en sağlıklı ve kolay yolu... Ben de kullanıyorum. Misal, Digitürk'ün bir çekiliş kampanyası var şu günlerde. Ben de katıldım. Ve "ya çıkarsa" diyerek, Madrit yazılarını tekrar okudum. Giderken çıktısını alacağım yazıları da belirledim:

 

İspanya    (Binrota)
İspanya'da Don Kişot Olmak

İspanya    (gezenadam)
Madrid-Barca, Red Dergisi

İspanya    (mctumer)
OLE! İSPANYA

İspanya    (justinian)
İspanya - GENEL

İspanya    (oymakas)
Madrid-Andalucia-Algarve

Madrid    (justinian)
Anıtsal Şehir: Madrid

Madrid    (justinian)
Müzeler Üçlemesi -1- PRADO (Madrid)

 

Madrid    (tütü)
Real Madrid 3 - Athletic Bilbao 0

 

 
 
cherryblossomgirl
23-01-2009Oğuzcuğum bu harika cevabın için teşekkürler, bir sor bin işit deyimini pozitif anlamda kullanıyorum senin için :)))
hburcu
23-01-2009
Sevgili Melis,
Haritayı bende çok kullanıyorum ama bi sorunum var bu konuda. Mesela bir yere bakıyorum sonra tekrar harıtaya dönmek için anasayfaya dönmem gerekiyor. Bu konuda birşeyler yaparsanız daha güzel olur.
Oğuz Abi geçenlerde de belirtmişti dünden bugüne kısmını bende katılıyorum.
Ama sitenin bu halini de çok seviyorum. Degiştirilse nasıl olur acaba? Yine hoş durur mu? 
Deneme yanılma yöntemi kullanalim derim ben :)
tütü
23-01-2009

Siteye girdiğimde gözüm önce haberlere bir takılır, ama devamını sonraya bırakırım.

Sonra gezi yazılarına bakarım, en son okuduğum yazıya kadar okurum.

Yorumlara geçmeden, kimler neler konuşuyor merakımdan, sohbet odasına da bir bakarım. Mesela bugün Kuşadası'nda fırtına varmış,İzmir de ondan aşağı değilmiş.

Yorumları okurken önce yeni girdiğim bir yazı varsa, onunla ilgili bir yorum arar gözlerim.Sonra sırayla diğer yorumları okurum, atladığım veya eski bir yazıya ait ilgimi çeken bir yorum varsa, o yazıyı okurum.

Yeni bir sergi var mı takip ederim. Sergi fotoğraflarına bakarım. Genel bir sergiyse, o konuda fotoğrafım varsa katılırım.

Forumu takip ederim Çok ilgimi çeken ve söyleyecek bir sözüm olan konuysa ben de katılırım.

Bu arada altta yeni giren albüm varsa bakarım. Karma fotoğraflardan ilgimi çekeni tıklarım.

Ve vaktim müsaitse "Dünden Bugüne" bölümünü keyifle okurum.

Eğer, bir seyahatim söz konusuysa haritadan kolaylıkla aradığım yazılara ulaşma şansımı kullanırım.

Okuduğum yazılar arasında gitmeyi planladığım veya buraya gidilirmiş, diye düşündüğüm bir yazı olduğunda favori yazılarıma eklerim.

abt_smyrna
23-01-2009
Ben gazi yazılarının kategorilere ayrılmasını pek anlamlı bulamıyorum.

İş, hobi vs. gibi isimlerle anılmasına rağmen bu özellik fazla kullanılmıyor sanki. Bir de seyahati yaptığımız tarihi yazabiliyoruz fakat gezi yazısının eklendiği tarih görülemiyor sanırım.
cherryblossomgirl
29-01-2009

 

Sevgili binrotalılar bildiğiniz gibi bir süredir site içinde kişisel mesajlaşma oldukça yavaş çalışıyordu, bu ağırlığı gidermek amacıyla, mesajlaşırken reply yaptığımızda, hangi mesaja reply yaptığımızı görme özelliğini kaldırmak durumunda kaldık. bilginize...

justinian
29-01-2009

Mesajlaşmalardaki bu yavaşlığı gidermek için yeni keşfettiğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

Belki de siz de fark etmişsinizdir. Reply yaptığınız zaman, cevap penceresinin açılması ve geri gönderim çok uzun sürüyor. Bunun yerine mesajlaştığınız kişinin mesajını okuduktan hemen sonra görüntü resminin üstündeki nickine tıklayıp profilini açınve
MESAJ GÖNDER kısmını seçin; ardından kutuya mesajınızı yazıp, gönder dediğinizde mesajın anında gittiğini görüyorsunuz. Yani kısacası cevapla (reply) yapmayın :)

BÜLTER
29-01-2009

....

cherryblossomgirl
07-02-2009

"Gezi yazıları" bölümünde olması gereken yazılar ve forumlarımızda yer alan "söylemek istediklerim(blog)" bölümünde yer alması gereken yazıların çeşitleri birbirinden farklı olmalı... Daha önce bu konuda birkaç açıklama yazmıştım, ama şimdi forumu karıştırdım, bulamadım, tekrar etmek istiyorum.


edebi tat veren, daha çok o şehir/kentle ilgili duygularımızın bize yazdırdığı yazıları söylemek istediklerim(blog) forum başlığımızın altında biriktiriyoruz, gezi yazıları bölümünde yer alan yazılar ise bilgi ve deneyim içeren yazılar olmalı, bu ikisinin harmanlanması çok önemli. ne ansiklopedik bilgiler, ne de safi deneyim ve duygu, o gezinin, o deneyimin o yazara ait olması, yazıyı yeterince farklı kılan bir ayrıntı zaten kanımca, buna gerektiği kadar bilgi katmak, yazarın kendi sorumluluğu ve kabiliyeti aslında. ve elbette, fotoğraflı yazılar daha ilgi çekici, bir zorunluluk değil ama tercih edilen bir konu. ve mutlaka paragraflı, büyük puntolu yazılar...

yazarlarımız bu konuya hassasiyet gösterirlerse seviniriz, çok teşekkürler..
cherryblossomgirl
10-03-2009

Son anket sonucumuza göre gezi yazılarında ve etkinlik takviminde yer alan arkadaşına gönder butonu çoğu binrotalı tarafından kullanılmıyor. Bunun sebeplerini size sormak istedim ve bunun gibi binrota'da gördüğünüz halde kullanmadığınız özellikler varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz. Yakın zaman içinde iki üç ayrı yükleme yapılacak ve sitemiz teknik olarak gelişecektir, dolayısıyla hazır sitemizi geliştirmekteyken bu tip kullanılmayan özellikleri de öğrenirsek sizden, çok daha bilinçli bir şekilde devam ederiz.

Yorum ve fikirlerinizi bekliyoruz.
melkelebek
10-03-2009
bende bir oneri sunabilirmiyim ,
 belki de daha once soylenmistir bilmiyorum,  girilen yazilara verilen yorumlardan yazarin haberdar edilmesi, ki  bu her gun girip takip etmeyenler ,veya yazi ile ilgili beklenen bir soruya yazarin zamaninda yanit vermesi acisindan, (hemde siteye daha sık girilmesi acısından da degelendırebılırsınız!) faydali olur diyorum, ben sahsen bir sey sormussam yanitta gelmemisse o yazarin guzel yazisini niye girdigini sorgularim, paylasmiyacaksan niye girdin gibi...veya tam tersi yazilarima, fotograf vs hakkinda soru oneri begeniye yanit verme sorumlulugunu bir borc degil  zevkli bir gorev olarak kabul ederim ve  yanit vermeyi kacirmissam uzulurum
  tekrar tekrar acaba birisi yanit bekliyor mu diye yazar kendi  yazilarina donmesin, sitede gecirilecek  zamani daha iyi degerlendirsin , 

ote yandan sitede
her yaziyi okumuyorum ilgimi ceken gezi yazilarini cografya veya basligina gore  secip okuyorum, bazen yapilan yorumlardan etkilendigim icinde  bakabiliyorum,

Fotograf ilgi alanim , yeni bir album girilmismi diye yoklarim, begendigim kareye puan veririm 
Adnan hocamizin  fotograf degerlendirmelerine mutlak bakiyorum Fotografa yeni baslayan biri olarak cok ama cok faydali buluyorum.

Dunya haritasi cok pratik, mutlak olmali
sevgiler
melkelebek
10-03-2009
ha unuttum bende arkadasina gonder secenegini hic kullanmadim bunun yerine sitenin adini veya  linkini  verdim bundan sonra kullanmaya baslarim.
melkelebek
10-03-2009
harika vg
cok sormadim degilmi, bekleriz ne demek
cherryblossomgirl
11-03-2009
sevgili melkelebek soruların ve cevapların için teşekkürler, sevgili vg, teşekkürler, hepimizin emeği var bu sitede. site kullanımıyla ilgili fikirlerinizi merak ediyoruz binrotalılar, lütfen bizimle paylaşın, arkadaşıma gönder butonu gibi kullanmadığınız başka neler var vs...
ayşegül-
12-03-2009
Benim de sıkıntı duyduğumbir konu var. Yorum yazılarına bir daha geri dönülememesi, yani yanlış ya da eksik bir şey kaydettiğimizde bir daha müdahale edemiyoruz yazıya. Düzenle, değiştir filan gibi bir şey eklenebilir belki.
cherryblossomgirl
12-03-2009
teşekkürler ayşegül, bu konuyu da yapılacaklar listemize aldık :))

evet fikirleri bekliyoruz, kullanımla ilgili gerekliler/gereksizler??
chinagunlugu
26-04-2009
Merhaba,
siteyi yavas yavas kesfediyorum diyebilirim.
Yazilarima video eklemek istiyorum ama boyle bir ozellik goremedim. Varsa bana bilgi verir misiniz?

Binrota ekibine de tesekkur etmek istiyorum, cok guzel, cok faydali bir site olmus.