» Kendingez » Forum » GÜNDEM » Cesur gezgin

Cesur gezgin

Biz Buket Cesur ve Serdar Cihan Cesur;

Gezip görmeyi seven iki kişi olarak tesadüf eseri tanışmamızla birlikte, yolculuklarımızı önce hep aynı rota üzerinde birleştirerek buluşup görüştük. Bir çok yeri birlikte keşfedip bir çok değişik deneyimler edindik. Yaşadığımız heyecan dolu yolculuklar ve maceralardan aldığımız zevk ve keyif ikimiz içinde hep aynıydı. İkimiz de yeni yerler görmeyi, yeni şeyler keşfetmeyi, kaybolmayı seviyorduk ve macera dolu bir hayatımız olsun istiyorduk. Çok şanslıydık ki birbirimizi bulduk.

Bu güzel seyahatlerin ardından ciddi kararlar alıp hayatlarımızı sonsuza kadar bağlayan imzayı attık. Artık sadece birlikte seyahat etmiyoruz, hayatı da birlikte yaşıyoruz. Yaşantımızı evliliğimizden sonra Bulgaristan’nın Sofya şehrinde devam ettirmek istedik ve buraya taşındık. Aldığımız bu sorumlulukla birlikte biraz daha büyümüş olarak ama hep aynı hislerle yanımıza bir arkadaş daha edinip (Adı Yuki) gezip görmeye devam ediyoruz.

Daha önceleri gezip gördüğümüz yerleri kendimiz için bir hatıra olması açısından, ileride okuyup gülüp eğlenmek amacıyla gezi defterimizde saklarken bunu neden diğer insanlarla paylaşmayalım dedik ve cesurgezgin.com’u oluşturduk. Blog ismini gerçekten uzun bir süre düşündük ve hem soyadımız olan hemde karakterimiz olan CESUR kelimesini seçtik ve siteyi kurduk.

Başlarda birikmiş seyahat yazılarımızı tekrar tekrar okuyarak WordPress.com alt yapısı ile dijital ortamda yazıya döktük. Birlikte ilk gittiğimiz ülke Makedonya oldu. Ben Buket Cesur, memleketim olması dolayısıyla da ayrı bir yeri olmasından sebep, ikimiz içinde hep bir özelliği oldu bu ülkenin. Devamında bir Balkan Turu yapıp evlerimize geri döndük. Bunların hepsini yaparken ben ayrıca çalışıyordum da. Kimse çalışmanın; gezmenin önüne geçeceğini söylemesin bu yüzden. Çalışıyor olmanın size ayrıca birden fazla da yararı bile olabiliyor. Özellikle de vize almak istediğinizde.

Cesur gezgin