» Kendingez » Forum » GEZMEK İÇİN GEREKLİ BİLGİLER » ÇOCUKLA YOLCULUK YAPACAK OLANLARA BİRAZ İPUCU

ÇOCUKLA YOLCULUK YAPACAK OLANLARA BİRAZ İPUCU

 ..

ayşegül-
09-04-2009
ÇOCUKLA YOLCULUK YAPACAK OLANLARA BİRAZ İPUCU

.. 

                       

enise
09-04-2009
Sevgili Ayşegül, ne kadar içten yazmışsın,tebessümle okudum.Ancak sen zoru başarmış bir annesin.Biz oğlumuzun nerdeyse bebeklik halini biliyoruz. :) Şimdi ise Maşallah 5 yaşında. Eh! bu sene bitti sayılır. Bundan sonra da sorun yok,demektir.Sevgiyle kal canım... 
EYLÜLADA
09-04-2009
  1. Bu Forum'da Eda ile kendimi gördüm.
  2. Daha büyük bir yer kaplayan bezleri ve yatak koruyucuları da taşımak zorunda kaldığımız günleri hatırladım.
  3. Bir de 2005-Temmuz Bodrum tatilimizi: Önce Eda hastalanmıştı. Bağırsak enfeksiyonu. 41.2 ateşle hastaneye nasıl gitmiştik hâlâ bilmem. Gecesinde ise Eylül Ada. Çünkü 1 gün öncesine kadar anne sütü almaya devam ediyordu. Ateş 39 küsur. Calpol-İbufenler faydasız. Sabaha karşı tüm Bodrum'u dolaşıp Novalgin damla aramıştım.
  4. Belki de Eylül Ada doğduktan sonraki ilk tatilimizde yaşadığımız bu sıkıntı yüzünden, geçen yıla kadar yurt dışına hiç çıkmadık. Çünkü olası bir sağlık probleminde dil bilmek önemli ve biz dil de bilmeyiz.
  5. Ama ayrılmak da istemedik ve üçümüz yakın çevrede dolaştık durduk.
  6. Geçen yıl ki Prag-Viyana seyahatimizde ise zor ayrıldık.
  7. Sonuç: Yaşadıklarınızı yazmaya devam edin Ayşegül Hanım. Yazın ki, bilelim-paylaşalım. Bu arada son gezinizi sizin kaleminizden de okumak isteriz elbette...
  8. Ayrıca Tercümanoğlu Ailesi'nin müthiş bir ironi-espri gücü ve rengi var. Ve kendi adıma ben, Karaburun-İnecik gezisini iple çekiyorum; sizlerle tanışmak için... (çok eğlenicez) 
Alinda
09-04-2009
Ayşegül yazını henüz gördüm.Bende az önce Porto yazısına yorum yazdım ve bu yazıyı senden gelen dolaylı bir cevap olarak kabul etmiştim.Sonra bir baktım asıl cevap burada :) Canım arkadaşım harika bir yazı olmuş. Baştan sona dikkatlice okudum.Zor iş be arkadaşım. Beraber gidince ayrı zor, bıraksan ayrı zor.En sonunda anladım.Bu işin kolayı yok. Ancak artık geziye çıkmadan önce bize eksikleri hatırlatacak bir yazımız oldu sayende. Emeğin ve bilgilendirici satırların için teşekkürler.Ellerine sağlık.
ayşegül-
09-04-2009

..

mctumer
09-04-2009
Sevgili Ayşegül,
Bu bugüne kadar sitede okuduğum en keyifli, en güzel, en sıcak ve en samimi yazı. Sizi ve cesaretinizi gıpta ile izliyorum. Sevgili Oğuz bahsedince ve biraz geriye dönüp baktığımda hemen hemen aynı şeyleri yaşadığımı gördüm. Bir Fethiye Kaş gezisinde küçük oğlum Saklıkentin soğuk sularında ayaklarını üşütünce Patarada altını dolurmuştu ya da Gümüldürdeki pansiyonun pencere sineliklerine güvenipte yatınca gecenin bir yarısı sivrilerin saldırısına uğrayınca esem mat aramaya çıkmıştım.
Galiba yaşlanıyorum...:-)
Sevgi ve selamlarımla.
Not: bu yazıyı 3. yazışım daha önce ikisi teknik servisin hışmına uğradı
ayşegül-
10-04-2009

 ..

oymakas
10-04-2009
Ben dun buraya bir suru bir sey yazdim ama su anda yok gorunuyor. Nereye ucmus bunlar?
oymakas
10-04-2009
Bu arada bizde iki cocuk oldugunu dusunrsen kendi durumunu 2 ile carpman gerektigini de anlayabilirsin. Bir ara iki puset ve iki farkli boy pampers ile yolculuga cikardik. En sevindigim sey de donuste pamperslar azaldigi icin bavulda ekstradan yer acilmasiydi.
BÜLTER
11-04-2009
Şöyle bir okudum da, bu hazırlık aşaması ne kadar detaylı bir işmiş!! Hiç farkında değilim??, demek bu kadar emek var bu hazırlıkta :) Artık gezerken daha iyi zevkini çıkartayım bari, bu kadar emekle gelmişiz buralara kadar diye.

Teşekkürler canım.