» Kendingez » Forum » GEZMEK İÇİN GEREKLİ BİLGİLER » Etna 'ya çıkış

Etna 'ya çıkış

Selamlar, Etna 'ya çıkışta herhangi bir tur kullanmaksızın kendi başına çıkan gezgin dostlar maliyet, süre vb gibi bilgileri paylaşabilir mi?
bora arasan
15-05-2014
Etna 'ya çıkış
Selamlar, Etna 'ya çıkışta herhangi bir tur kullanmaksızın kendi başına çıkan gezgin dostlar maliyet, süre vb gibi bilgileri paylaşabilir mi?
bora arasan
04-06-2014
Gene cevapsız bir soru daha.... Ya kimse Etnaya çıkmamış yada turla çıkan herkes bu süreçte gözlerini kapatmış. Bu sitede ekabir oldu demek ki...
arkutbay
04-06-2014
Soru zor yerden geldi , zaten elektrikler de kesikti , hoca da bana taktı ..... :) Buraya Neşe Hocamın çıktığını hatırlıyorum . Bir yazının yorumunda anlatmıştı ama hangisi . Yurtdışından yeni döndü , cevap verecektir . Sevgiler , bir dost .
NEŞE
04-06-2014
Sevgili Bora,senin yazdığın gün ben Hırvatistandan dönmüştüm...Daha sonra Facebook sayfasında sana turla gittiğimi yazmış ama ayrıntılara girmemiştim...Senin fotonu Etna  lavları arasında görünce "hah işte yine başardı..!!!" dedim...Sen dünyanın bir ucuna gider,onu da başarırsın...Bak sırada "Socotra" var...değil mi ?? Sevgiler...
hüseyin inceoğlu
09-06-2014
merhabalar
Etna'ya iki yoldan çıkabilirsiniz. Birincisi Catania'dan Messina yönüde giderken Santa Venezia yolu, ikincisi ise Catania dan Nicosia yönü. ikinci yol daha az eğimli.
Manzara çeşitliliği bakımından ikinciden çıkıp, ilkinden inerek Taormiya ilerliyebilirsiniz.
dağın orto bölgesinde teleferiklerin olduğu kısımda bazı kraterler var bunlara yürümeyi ihmal etmetin.
yukaru çıkış birkaç kademeli sadece üst istasyona çıkacaksanız 30 euro, zirve için once büyük tekerlekli volkan araçları ile yolculuk ve en son 2 saatlik bir yürüyüş daha gerekiyor. yanılmıyorsam bu 70 euro ve 6 saat sürüyor.
teleferik aşamasını kaçırmayın manzara çok etkileyici. temmuz ayında bile karlı ve rüzgarlı olduğunu unutmayın.
aynı günün sabahı "funivia del etna" sitesinden yanardağ hakkında bildi alın. faaliyet var ise gitmezsiniz.
son not sicilya'ya giderseniz lipariye mutlaka uğrayın. iyi eğlenceleri.