Dünya Çapında En İyi 10 Film Sütüdyosu Turu
» »
- WARNER BROS (Los Angeles)  Universal Stüdyoları şu an bir tema parkı olsa da; Warner Bros, Los Angeles'in sinema tarihini keşfetme şansını sahne arkası gezileriyle aktif stüdyolarında sağlıyor. Yenice gişe rekorları kıran Batman ve Harry Potter'a özel bir sergiyle beraber stüdyo arşivleri daha hit filmlerden anılarla dolu olsa da tur Casablanca'dan Friends'e kadar uzanan tv şov ve filmlerinde kullanılan dış mekan setlerinde yürüyüşü kapsamaktadır.450 binden fazla kayıtlı el yapımı eşya barındıran seyirciye açık sahne donanımları kısmı dünyanın en büyüğüdür.  Yetişkin 62 $, Çocuk (8-12) 52 $, wbstudiotour.com.
- CINECITTA (ROMA)  Ben Hur, Kleopatra, La Dolce Vita gibi sinema klasikleri yapmakla ilişkilendirilmiş Avrupa'nın en büyüğü olan bu büyük stüdyo, Audrey Hepburn , Elizabeth Taylor gibi yıldızların ayak ,zler, üzerinde yürüme şansı veriyor. 1930'da Benito Mussolini tarafından inşa ediliyor ve ünlü italyan yönetmen Federico Fellini için bir alan bulunuyor.Stüdyonun sinematik tarihi kostüm, dizayn eskizleri yardımıyla gösteren ''Cinettica Shows Off'' adında bir oyunu bulunuyor. Turlar seni Martin Scorsese'nin Gangs Of New York'u için yeniden inşa edilen Broadway gibi setlere doğru götürüyor. Yetişkin 20 Euro (gösteri ve dış mekan set gezisi) , Çocuk (6-10) 10 Euro, İtalyanca ve İngilizce rehberli turlar. cinecittasimostra.it
Yurtiçi ve Yurtdışı uçak biletlerinizi www.biletbayisi.com dan alın, THY, Pegasus, Atlasjet havayollarından daha ucuza uçak bileti satın alın!
Haberler
Etkinlikler
Foto Analiz