» Kendingez » Forum » GEZMEK İÇİN GEREKLİ BİLGİLER » Günübirlik sakız adası

Günübirlik sakız adası

Merhaba değerli kendingezliler...Bu mevsimde Çeşme'den günübirlik Sakız adası turu yapmaya değer mi yoksa daha uzun bir vakit mi ayırmalı ada için?
Ebruozcansatir
04-12-2013
Günübirlik sakız adası
Merhaba değerli kendingezliler...Bu mevsimde Çeşme'den günübirlik Sakız adası turu yapmaya değer mi yoksa daha uzun bir vakit mi ayırmalı ada için?
Midgard
04-12-2013
Ben de aynısına niyetlendim, fakat ben İzmir'deyken hava çok yağmurluydu tam da gitmeye niyetlendiğim günlerde, zamanı da ayarlayamayınca gidemedim. Bence değer, önemli olan gezip görmek, adaların kışı ayrı güzel olur. (Bunu derken aslında bir deneyime dayanmıyorum, hayallerime dayanıyorum işin açıkçası.) Ben yazlık kasabaların kışlarını da severim mesela. Fakat her gün ulaşım olmadığını göz önünde bulundurun, sanırım Cuma ve Cumartesi akşam gidiş var, Cumartesi ve Pazar dönüş var yanılmıyorsam. http://www.erturk.com.tr/ ve http://www.egebirlik.eu/ adreslerinden kontrol edebilirsiniz.
NEŞE
04-12-2013
Sevgili dostlar,geçen yıl eylül de Sakız da bir hafta geçirdim,yine de tam gezmiş sayılmam...Kış günü ,günübirlik ,erken kararan bir havada ben olsam gitmem...Sakız kasabası bir günde gezilir ama adanın güney köyleri bence en güzeli,araba kiralayıp,sadece bir günü bu köylere ayırmak gerek...Benim "Sakız" yazılarımı okuyun arzu ederseniz...sevgiler...
Ebruozcansatir
05-12-2013
Neşe hocem Ertürk'te sabah gidiş akşam dönüş var acaba nokta atışı birkaç yer görülüp güzel bir yemek yenip dönülebilir mi diye düşünmüştüm? Göremediğim yerlerde aklımın kalacağı kesin!
Ebruozcansatir
06-12-2013
Pasaportumda K.K.T.C damgası olduğu için giremiyormuşum Sakız'a. Yunanistan'ın geneli böyle midir? Bilgisi olan var mı? Yüzerek geçerim o derece yakın adalara gidememek...;)
gezmen
06-12-2013
Ebru Hanım,
Yunanistan'a kati suretle giremezsiniz. Keşke pasaportla girmeseydeniz K.K.T.C ye.
Ebruozcansatir
06-12-2013
Şimdi aklıma geldi pasaportla Kıbrıs'a gitmemin nedeni kimliğimi evde unutmuş olmam ve kayınbiraderimin son anda pasaportumu bana yetiştirmesiydi! Çok saçma ama...Eşim İsrail vizesi ile Birleşik Arap Emirliklerine bile girebildi! O daha imkansiz bi durum sanki!
gezmen
06-12-2013
B.A.E girişte sıkıntı yok. Bu ülke İsrail pasaportunu kabul etmiyor. İsrail Pasaportunuz varsa;Cezayir,Bangladeş,Brunei,Cibuti,İran,Kuveyt,Lübnan,Libya,Malezya,Pakistan,Katar,Suudi Arabistan,Somali,Sudan Suriye,Birleşik Arap Emirlikleri,Yemen ükelerine giriş yapamazsınız. Şayet, herhangi bir ülkenin pasaportunda israil vizesi ve girişi çıkış damgası varsa; İran, Kuveyt, Lübnan, Libya, Suudi Arabistan, Sudan, Suriye, Yemen sizi ülkeye almaz. Yunanistan'da aynı şekilde Pasaportta KKTC girişi varsa ülkesine almıyor.
tcevizci
13-12-2013
Herkese merhaba, Ben izmir'den yazıyorum. Ayrıca İzmir'de bir seyahat acentam var. Sakız adasına da sayısını bilmediğim kadar çok gitmişimdir, bazen tur için bazende arkadaşlarımıza deniz ürünleri yemek için. Sakızlı ilgili anlatacabileceğim pek çok şey var. Sakz'a bu mevsimde bile 1 gece kalmalı gitseniz sıkılmadan, güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Eğer günübirlik gitmeyi düşünürsenizde, saat 14:00'den sonra merkezdeki mağazalar kapandığı için o saate kadar merkezde dolaşıp, daha sonra bir restoran'da yemek yiyebilir ve akşam üstü feribot ile dönebilirsiniz. Kalmalı gitmeyi düşünürseniz de, MESTA - PIRGI - OLIMPI - KAMPOS - KARFAS gibi merkezleri ve rum köylerini gezebilirsiniz. Konu ile ilgili daha fazla bilgi ve paylaşıma açığım, istediğiniz konuyu sorabilirsiniz.