» Kendingez » Forum » GÜNDEM » ilginç internet siteleri

ilginç internet siteleri


Demin karşıma çıktı: http://www.ortakaraba.com

Anladığım kadarıyla şöyle: Diyelim ki arabam var ve biryerden biryere gidiyorum, siteye girip destinasyon veriyorum, sen de yayasın diyelim ki ve sen de bu istikamette biryerlere gideceksin, biz bu site vasıtasıyla tanışıyoruz ve birlikte yolculuk yapıyoruz.

"Yemin ederim aklıma gelmişti" diyebileceğimiz güzel fikirlerden biri daha hayata geçmiş ama bu fikirde beni hep güven konusu düşündürmüştü, bilmiyorum sorunsuz bir şekilde işler mi bu güzel fikir? umarım...
cherryblossomgirl
03-11-2009
ilginç internet siteleri

Demin karşıma çıktı: http://www.ortakaraba.com

Anladığım kadarıyla şöyle: Diyelim ki arabam var ve biryerden biryere gidiyorum, siteye girip destinasyon veriyorum, sen de yayasın diyelim ki ve sen de bu istikamette biryerlere gideceksin, biz bu site vasıtasıyla tanışıyoruz ve birlikte yolculuk yapıyoruz.

"Yemin ederim aklıma gelmişti" diyebileceğimiz güzel fikirlerden biri daha hayata geçmiş ama bu fikirde beni hep güven konusu düşündürmüştü, bilmiyorum sorunsuz bir şekilde işler mi bu güzel fikir? umarım...
justinian
03-11-2009
Fikir olarak çok güzel ama güven bu işte gerçekten büyük bir sorun. Son internet efsanelerine göre polis kılığına girip yol kesen, hatta ciklet mendil gibi şeylerle bile insanları bayıltıp araba çalan yaratıcı hırsızlarımız bu işe de el atarsa kötü olur. Arabayı anahtarla çaldırdığın zaman kasko da ödeme yapmıyormuş. Risk büyük.. (Gamlı Baykuş) :)  
cherryblossomgirl
03-11-2009

yok yani bence gamlı baykuşluk değil, gerçeğin ta kendisi Serhatçım, eskiden cahil cesaretiyle gecenin bir yarısı alakasız yerlerde yürüyebilen, durak taksisi midir nedir kimdir bilmeden herşeye binen ben, çevremde duyduklarım ve gördüklerimden sonra böyle bir uygulamaya gerçekten risk diye bakarım. ama düzgün bir şekilde işlese baya çöze trafik sorununu o da ayrı mesele. ah ah neden insan olamıyoruz neden güven oluşturamıyoruz sinirlendim şimdi :)
justinian
03-11-2009
Gece vardiyasında çalıştığım zamanlarda hayatı tersten yaşıyorum. Saat 00:00 - 08:00 arasında otelde olmam gerektiği için Maltepe'deki evimden arabamla 23:00 civarı Sultanahmet'e gitmek üzere yola çıkıyorum ve trafik çok akıcı oluyor. 

Dönüşte ise sabah trafiğinde gözlemlediğim bir şey var. Ben Avrupa'dan Asya'ya sabahın sekizinde geçtiğim için nispeten trafik çok akıcı olur. Oysa karşı şeritteki Asya'dan, Avrupa'ya geçişin manzarası köprüden, Maltepe'deki eve gelene kadar sonu gelmez bir arbaba kuyruğu ve cehennemi bir trafik yoğunluğu şeklinde oluyor. Asya'ya dönüş şeridinde 100km hız ile giderken karşı istikamette ard arda dizilmiş bu arabalara bakar ve içimden o sonu gelmez kuyrukta olmadığım için şükür ederim genelde.. Bazen de arabaların içinde kaç kişi olduğuna bakarım. Çoğunlukla bir veya en fazla iki kişi olur. Aslında ne kadar büyük bir enerji ve zaman israfı diye düşünmeden edemem.

İşte o an şirket arabaları haricinde, zorunlu olmadıkları halde araba ile karşıya geçenlere de kızarım. Çünkü bu trafiği yaratan onlardır. Gerçekten gerekli mi diye düşünmeden arabasına atlayıp yola çıkanlar yani... Ben sabah saatlerinde en az iki saat sürecek bu köprü yolculuğuna girmektense vapur, deniz otobüsü, metrobüs, motor veya önüme ne gelirse kullanır yine de o trafiğe girmem. Çünkü dur kalk yapmak kadar gereksiz vakit kaybı ve sinir stres yaratıcı bir şey yoktur diye düşünüyorum. Sanırım sırf bu fikrim yüzünden arabam 3 senede ancak 30.000km yapmış :)

Evet insan olabilseydik. Birbirimize güvenebilseydik bu ortak araba mevzusu ile beş kişilik kapasitesi olan o arabaların çoğu tamamen dolar ve trafik yoğunluğu en az %50 azalırdı. Fakat olmuyor işte...:)
cherryblossomgirl
03-11-2009


bu arada konuyu değiştireyim, http://www.friendfeed.com'a üye misiniz?

facebook.com gibi düşünün ama tersten işliyor, burada daha çok tanımadığımız kullanıcılara abone oluyoruz ve onların açtıkları feed'leri takip ediyoruz. friendfeed özellikle türkiye'de çok tutmuş bir sosyal ağ. ve çok iyi işliyor. özellikle iş güç konularında çok güzel paylaşımlar olabiliyor. blogger'lar, reklamcılar, pazarlamacılar, webciler genelde bu sosyal ağdalar ve projelerini, fikirlerini paylaşıyorlar.

takip ettiğiniz kişinin feed'ini like ederseniz (beğen tuşuna basarsanız)feedlere yorum yazarsanız sizi o kişinin takip ettiği ve kişiyi takip eden kişiler de görüyor ve böylelikle ağ genişliyor.

aslında twitter'ın yorum yazılabilen versiyonu diyelim.

ben oradayım, binrota'nın da grubu var friendfeed'de. bekleriz :)
justinian
03-11-2009
Bende dün öğrendiğim bir siteyi söyleyeyim. İstediğiniz tarz müziği yazıp dinlediğiniz, sizin sevdiğiniz müzik tarzını kaydedip size benzer özellikteki sanatçıları öneren müzik siteleri var. Bunlardan şu ana kadar bildiğim tek site lastfm'di. Fakat last fm'in benim gözlemlediğim kusuru, bazı zamanlar şarkıların kısaltılmış tanıtım parçalarını sonuç olarak getirmesiydi. Bazen bir veya bir buçuk dakikalık örnek hallerini görüntülüyordu.

Neyse dün arkadaşımın tavsiye ettiği Grooveshark böyle değilmiş. Mp3 kaliteleri çok yüksek ve çok büyük bir veribankası var. Denemeye değer:

http://listen.grooveshark.com/
mugeyidogan
03-11-2009

www.fikrimuhim.com

Çok seviyorum bu siteyi. Firmaların, yeni çıkacak ürünleri hakkında ön piyasa araştırması yaptıkları bir site. Birçok kurumsal firma ile çalışıyorlar. Üyelere gönderilen maillerle tanıtım detayları hakkında bilgi veriliyor. Üyelerden istenen şey şu; firmanın ürününü deneyip siteye rapor yazmak. Bu raporların objektif olması ve doğru yönlendirmesi önemli. "fikri mühime teşekür ederiz, üründen çok memnunuz" gibi yorumlar mutlu etmiyor siteyi. Hazırladığınız raporlardan puan kazanıyorsunuz ve bu puanlarla siteden hediye seçebiliyorsunuz kendinize. Keyifli bir site, incelemenizi öneririm.

gulliblecow
03-11-2009
www.binrota.com
kikkoman
03-11-2009

binrota.com/forum.aspx
cherryblossomgirl
05-11-2009


http://www.43things.com/

Hayatınızda yapmak istediğiniz 43 şeyi listelemenizi, bunlardan başardıklarınızı işaretlemenizi ve nasıl başardığınızı paylaşmanızı sağlayan bir site. ilginç.
cherryblossomgirl
24-11-2009
http://www.letsgoturkey.org/

cherryblossomgirl
24-11-2009
http://www.hepsi-hikaye.com/duraklar.html
mugeyidogan
13-12-2009
http://www.midyat.net/ 
Midyat' ın tanıtımı için çok faydalı bir site...
ozgecik
13-04-2010
Bir arkadaşım sayesinde tanıştığım Kolombiyalı bir müzisyeni tanıtmak istiyorum size.Güzel bir web sitesi ve ilginç bir projesi var.İncelemenizi öneririm...

http://www.danielcruzprojects.com/about/index.htm


Bepanthol
23-08-2010

http://www.stressyado.com/

Stressyado.com herkese açık. Üye olduktan sonra sitemize post girişleri yapabiliyorsunuz. Hem sizi, hem de siteyi ziyaret edenleri biraz olsun stresten uzaklaştıracak videolar, fotoğraflar, ilginç gelen konular eklemeniz mümkün. Yazılar yoruma da açık.

Stressyado.com’un Üyeleri Şunları Yapabilir:

1- İlginç ve yeni haber ve bilgilerin paylaşılması.

2- İlginç/komik/değişik görsellerin/videoların paylaşılması.

3- Global dünyamızda karşınıza çıkan yeni trendlerin ve fikirlerin paylaşılması.

4- Karşınıza çıkan ve sizi şaşırtan/beğendiğiniz/beğenmediğiniz yeni ürün ve markaların paylaşılması.

5- Desteklemek istediğiniz kampanyaların yayılması için bilgi ve görsellerinin paylaşılması.

Kısaca paylaşmak istediğiniz her şeyi Stressyado.com’a üye olarak paylaşabilir, burayı kendi blogunuz gibi görebilirsiniz. Amaç kaliteli içerik paylaşarak birlikte stres atmak! Katkılarınızı bekliyoruz.

bora arasan
29-10-2010
http://www.world-heritage-tour.org/middle-east/dead-sea/jordan/jerash/map.html Unesco dünya mirası listesindeki pek çok yerin içerisindeki bazı kısımların 360 derecelik panoramik görüntüleri konmuş.