» Kendingez » Forum » GEZMEK İÇİN GEREKLİ BİLGİLER » İtalya Gezisi Önerileriniz

İtalya Gezisi Önerileriniz

Dostlar merhaba, Eylül ayının ikinci haftası eşimle birlikte İtalya turu planlıyorum. Turla gidip,orada kendimiz gezelim dedik fakat Merkez otel tercihli paket turlar oldukça pahalı. Roma - Floransa - Venedik - Milan hattında,ulaşım,konaklama,yemeiçme,highlight önerilerinizi ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.
gezmen
11-06-2012
İtalya Gezisi Önerileriniz
Dostlar merhaba, Eylül ayının ikinci haftası eşimle birlikte İtalya turu planlıyorum. Turla gidip,orada kendimiz gezelim dedik fakat Merkez otel tercihli paket turlar oldukça pahalı. Roma - Floransa - Venedik - Milan hattında,ulaşım,konaklama,yemeiçme,highlight önerilerinizi ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.
arkutbay
12-06-2012
Sevgili gezmen , sen İran'ı karış karış gezmiş adamsın . İtalya sana ne ki :) Birkaç soru sorabilirmiyim ? Kaç günlük bir gezi olacak ? Bu şehirlerden hangilerinde konaklanacak ? Daha önce İtalya'yı gördünüz mü ? Ortalama bir maliyet düşündünüz mü ? Sevgiler .
merakles
12-06-2012
Merhaba, özelden bazı dökümanlar gönderdim. Selamlar.
gezmen
12-06-2012
Arkutbay, İtalya için Roma - Floransa - Venedik - Milan - Roma olarak 8 günlük bir plan düşünüyorum. Bu şehirlerin hepsinde konaklayacağım. Malesef Ortadoğu ve Balkan coğrafyasına hakimim, Avrupa'da popüler destinasyonları görme fırsatım olmadı. Bende İtalya'ya çalışıyorum, bilgileri topluyorum elbet ama pahalı bir ülke olması, İran'dan sonra gözümü korkutuyor :)
Maliyet olarak paket turlar 2 kişi için şehir içi (merkeze 7-8 km ) otel konaklamalı 1300 Euro, tur içindeki turları kendimiz yapalım diyoruz, yeme içme 2200 euro civarında bir maliyet karşımıza çıkıyor.
Kendi planımla bu rakamın en az %30 altına inmeliyim diyorum.
150 Euro gidiş dönüş uçak buldum, konaklama içinde KD günlük 60 Euro düşünüyorum, birde şehirler arası hızlı tren maliyeti var Roma-Floransa-Milan 100 Euro kişi başı hesabıma göre. Müze girişleri ve şehir içi ulaşım için çalışmalar sürüyor net bir maliyet yapamadım henüz. Overall'da Turla gidip, tur içindeki turları kendim yaparsam ve tamamen kendim planlarsam maliyetini karşılaştırıp yola revan olacağım.


Merakles, çok teşekkür ederim selamlar.
arkutbay
12-06-2012
Benim tavsiyem - ilk kez göreceğini de düşünürsek - bu destinasyonu 2 ye bölmendir :
1) Kuzey İtalya / Milano,Venedik ,Verona , Padova , Garda Gölü , Como Gölü  ve hatta Vicenza , Cenova ve Portofino .
2) Orta ve Güney İtalya : Floransa ve çevresi - Pisa , Siena , San Gimignano ve Toscana bölgesi - ile Roma ve hatta Napoli-Sorrento-Amalfi-Kapri Adası .
Bu sadece tavsiye .
Senin program olurmu ;  olur . Sıkıntı gidiş dönüş Roma olması .
İtalya'da ulaşım için trenitalia.it adresine mutlaka gir ve trenleri incele . Çok ayrıntılı bir site . Tren fiyatları çok farklı . Örneğin Venedik-Verona arası 58 dakikada  kişi başı 21.50 Euro . Ama 2 saat 11 dk. giderim dersen kişi başı 7.40 Euro . Bu siteyi mutlaka incele . Gideceğin bütün destinasyonları yaz , herşeyi bulacaksın . Floransa çevresini Pisa için tren diğer yerler için ucuz mavi otobüsler öneririm . Şehirlerarası gibi görünüyor ama belediye otobüsü gibi çalışıyorlar . Ayrıntılarını sonra konuşuruz .
Oteller için Venedikte Mestre bölgesi -ucuz ve tren yoluna yakın- , Roma'da Termini bölgesinin merkeze daha yakın bölgeleri - Manzoni bölgesi gibi , yürüyerek merkeze ulaşım açısından,metro da var- öneririm .
Zaman var , iyice ayrıntıya girilebilir . Bir arkadaşım ucuza aşk çeşmesi civarında kaldığını söylüyordu . Sorarım . Sevgiler .
bora arasan
12-06-2012
Blgesel trenler ucuzdur ama greve denk gelme olasılığı da yüksek İtalyada. Güneye indikçe rötarlar da kaçınılmaz.
arkutbay
12-06-2012

Fiyat farklarını şunun için de söyledim : Bir turla Venedik'e gitseniz sizden Verona - Garda gezisi için atıyorum kişi başı 50 Euro isteseler verilir . Çünkü indisi-bindisi , iyi tren , kısa zaman derseniz daha pahalıya geliyor . Rehberlik hizmeti de artısı . İtalya gezisi için nerelerin görülmesi gerektiği de iyice planlanmalı derim . Örneğin Verona moda şehirdir , bilmeyen yoktur . Kimse Venedik'in burnunun dibindeki Padova'dan bahsetmez . Vicenza'yı ise hiç görmezler .

gezmen
12-06-2012
Arkutbay, ikiye bölme tavsiyeniz mantıklı geldi, diğer arkadaşlarla paylaşacağım, zira ben kendi başıma Sicilyayı bile çıkarırım bu kadar zamanda :) fakat hanım ve çocuklar hız keseceklerdir, yormamak gerekir. Benim rotaya göre en son Milan'dan Roma'ya 30 euro'ya uçak buldum,dönerim diye düşünüyorum. Eylüle dek sorularımın sonu gelmeyebilir, değerli yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
arkutbay
12-06-2012
Daha Floransa'da işkembecinin yerini tarif edeceğim :)
ertsss
12-06-2012
Trenitalia sitesinden gideceğiniz güzergahları önceden günlerini ve saatlerini belirlemek şartıyla kişi başı 9 Euroya bilet bulmanız mümkün. Ben Milano-Venedik arasında 9 Euroya seyahat etmiştim.
cokkucuk
10-08-2012
Merhaba Gezmen, Biz de eşimle eylülün son haftasında 8 günlük bir itaylya gezisi yapacağız.. Gidip geldikten sonra bilgileri paylaşırsan çok mutlu olurum :)
teacher21
11-08-2012
merhaba arkadaşlar öncelikle size kesinlikle tur tavsiye etmem çünkü turlar oldukça pahallıya mal oluyor.çok ucuz gibi gösterip ekstra turlarla oldukça maliyetli bir şekle dönüşüyor.bunun yerine eğer araba kullanmayı biliyorsanız kesinlikle gitmeden bir araba kiralayın.avrupanın en ucuz araba kiralayan ülkesi italyadır.www.autoeuropa.com en uygun araç kiralayan şirket.gezinize romadan başlayabilirsiniz.romaya 2-3 gününüzü ayırmanız yeterli.romada heryere yürüyerek gidebilirsiniz ve kesinlikle böyle yapmalısınız çünkü adım başı tarih ve hepsi birbirine yürüme mesafesinde.buradan floransaya geçebilirsiniz.buradan günü birlik yaklaşık 100 km uzaklıktaki pisa ya gidip gelebilirsiniz.floransayada 1-2 gününüzü ayırmanız yeterli.buradan venedik e geçebilirsiniz.venedikte günlük 8-10 euro olan vapuretto biletlerinden alın.venedik için 2 gününüzü ayırmanız yeterli olur.venedikten milanoya geçebilirsiniz.milanoda da 2 gün kalmanız size yeterli olacaktır.buralarda kalmak için ayarlayacağınız otelleri www.hrs.com internet adresinden ücretsiz rezervasyonlar yapabilirsiniz.oldukça güvenli.eğer araba kiralamayacaksanız şehre yakın oteller seçin.araba dışında bahsettiğim bütün yerlere trenlerle ulaşabilirsiniz.ve korkmayın kesinlikle üstesinden gelebileceğiniz bir gezi.çok fazla dil bilmenize de gerek yok.bir kaç temel kelime bilmeniz yeterli.turlara paranızı kaptırmayın %50-60 daha ucuza gezebilirsiniz.uçak için de www.skyscanner.com adresinden ucuz uygun uçak bulabilirsiniz.merak ettiğiniz bir konu varsa yardımcı olmaya çalışırım.haydi rast gele