» Kendingez » Forum » GÜNDEM » malaga-madrid -barselona

malaga-madrid -barselona

Herkese merhabalar,
Bir konuda fikrinizi rica ediyorum:)
direkt malaga gidiş dönüş uçuş alınırsa
madrid ve barselona en kısa ve keyifli nasıl gidilebilir.
3 ü için bir hafta ayırmak yeterli olurmu?
sevgiler

mosq
29-02-2012
malaga-madrid -barselona

Herkese merhabalar,
Bir konuda fikrinizi rica ediyorum:)
direkt malaga gidiş dönüş uçuş alınırsa
madrid ve barselona en kısa ve keyifli nasıl gidilebilir.
3 ü için bir hafta ayırmak yeterli olurmu?
sevgiler

arkutbay
29-02-2012
Gidiş-dönüşün Malaga olması zor olacaktır . Çünkü güneyden kuzeye doğru gidip tekrar geri geleceksiniz . Şimdi düşünelim . Malaga'ya indik , yerleştik . Bir gün Cordoba . Gece kalınır veya Malaga'ya geri gelinir . İkinci gün Granada . Gece kalınır veya Malaga'ya geri gelinir . Übeda , Baeza , Ronda gibi dağ kasabaları ve Marbella ile kıyı şeridi gezilecek ise üçüncü gün de gider . Gezilmeli mi , olabilir çünkü güzel yerler . Diyelim ki gezilmedi . 3. gün Sevilla . Gidilir , gezilir , kalınır . Yanlış hatırlamıyorsam Sevilla-Madrid arası hızlı tren var . 4. gün tren ile Madrid , Madrid'te panoramik tur , geceleme otelinizde :) 5. gün Toledo gezisi , dönüşte Madrid'e devam . 6. gün Segovia-Avila-El Escorial gezilebilir . Müzeler görülecek derseniz 7. gün de gider . Bu ikisi olmazsa veya müzeler sıkıştırılırsa 6. gün hızlı tren veya uçakla Barcelona'ya geçilir . Şöyle bir Barcelona turu . 7 gün kuralı varsa ertesi gün uçakla Malaga'ya dönüyorsunuz ve geri geliyorsunuz (uçuş saatleri uygun ise ) . Barcelona yarım kaldı , etrafı (Girona,Figueras,belki Andorra,Montserrat manastırı) kaldı . Yapılır mı , yapılır . Ama çok zorlama oldu değil mi ? Böyle bir tur 10-12 günlük tur gibi görünüyor . Tavsiyem ikiye bölmenizdir .
NEŞE
01-03-2012
EVET,SEVGİLİ DOKTOR HAKLI...YA TURU İKİYE BÖLÜN ,VEYA DÖNÜŞÜ BARCELONA DAN YAPIN... BENCE GÜNEYDE KALIN VE TADINI ÇIKARTIN ENDÜLÜS BAMBAŞKA...
nilufvet
02-03-2012
burcu hanım 2009 yılında ispanyayı 1 haftada turladık.ispanya yazısı çok olduğu için gezi yazılarına yazmadım.önce istanbuldan madrite uçtuk. ordan araç kiralayıp toledo, granada cordoba sevillaya uğrayıp malagaya indik. alhambra sarayının yanındaki otelde 1 gece kaldık. oda fiyatı yanlış hatırlamıyosan gecelik 50 dolar ve çok konforluydu. otelden saraya yürüyerek 5 dk da gidilyor. malagada 3 gün geçirdik. burada marbella bizim bodruma benziyor.yazlık yer seviyorsanız 3 gün etaponayıda içine alarak belki ama bence 3 gün buraya fazla.çünkü madrid ve barcelonada gezilecek çok müze var. zamanı bunlara ayırın.buradanda gene araçla yukarı barcelonaya çıkıp oradan istanbula döndük. malagaya uygun bilet bulduysanız buraya 2 gün yeter ,ardından araç kiralayabilirseniz yukarı doğru sevilla ve alhambra 1 gün .toledo madrite 2 saat uzakta 2 saat yeter. ardından madrid. buradan ya ucak yada araçla en son barcelona ve tekrar malaga biraz yorar. bir ve harfi düşünün siz iki çizginin kesim noktasındasınız. iki ayrı uca 1 hafta arada ödediğiniz ara araç bedelleri uygun bilet fiyatını katbe kat geçebilir.size tavsiyem bizim gibi önce madrid yapıp dönüş uçağını barcelonadan alın. 1 hafta bize yetti. doyadoya gezdik.yollar zaten bomboş ispanyada. türkiyede 10 saatte araçla gittiğiniz yere orda 5 saatte gidebilirsiniz. karar sizin . şimdiden iyi yolculuklar..
mosq
02-03-2012

Gerçekten bana çok yararlı ve yol gösterici olacak tüm bilgiler için herkese çok teşekkür ederim.
Aslında malaga hiç aklımda yoktu ama uçak bileti o kadar uygun ki  ve turumuzu 5 kişi yapacağımız için acaba dedim ,araç kiralayıp sahilden barselona ordan madrid ve tekrar malaga nasıl olur :)
ama anladığım kadarıyla gezilecek görülecek o kadar çok yer var ki doya doya keyfini alarak gezmeyi seven biri olarak 1 hafta biraz yetersiz kalır  :)
Birde dün akşam Tvde  iki gezgin arkadaşları izlemiş iken süre sıkıntısı olmadan herşeyi bırakıp gidesim geldi :)

arkutbay
02-03-2012
Siz Malaga fırsatını kaçırmayın . Costa del sol kıyıları  harikadır . Malaga'nın içinde değil bu kıyılarda (Torremolinos vb. kasabalar) kalırsınız . Madrid-Barcelona kaçmıyor . Endülüs'te bir haftada gezilecek o kadar çok yer varki . Hele araba kiralarsanız ... Cebelitarık'a bile gider , Atlas Dağlarını seyredersiniz .
NEŞE
02-03-2012
Doktor a bir kez daha hak veriyorum,siz Malaga çevresinden ayrılmayın,Endülüs ün girdisi çıktısı neresi varsa keşfedin veya ,vakit varsa cebelitarık tan 2 günlüğüne bizim yapığımız gibi FAS a geçin,küçük köyleri ,çiftlikleri,manastırları gezin...iyi yolculuklar...Bizi de hatırlayın oralarda..
blackeagle
05-03-2012
Burcu hanım Madrid Porto Lizbon Toledo Madrid hattından yeni dönmüş biri olarak, doktorun tavsiyeelrin,i dinleyin derim...

Ben araç kiraladım (Sixt'ten) 7 günlük kiralamada iyi fiyat bulursunuz....Otoyolları ispanyanın çok düzgün....çokda pahalı değil(Fransa gibi) güney ispanyada hava bizim burası gibi(antalya)
granada-sevilla cordoba güzel bir üçlü...hatta malagadan cebelitarıkı solunuza alıp Faro'da (portekizi görmüş olursunuz) Fado dinler, Bacalhau yer meşhur Duro nehri(Porto)  kenarında yetiştirilmiş üzümlerden vino tinto (korkmayın sadece kırmızı şarap demek) içersiniz...üstelik bu şaraplar başağrısıda yapmıyor!!!!

Madrid Segovia hattı biraz kış şartlarında sıkıntılı olabilir (biz geçerken kar vardı) ...

Ztaen açıkçası Madrid metropol olmasının dışında bence asla bir Porto değil....


iyi tatiller şimdiden

ekmel