Kendingez » Ülkeler » Fransa » Paris » Paris Gezimden Notlar
Bu Yazının Gösterilme Sayısı : 389
Bu Yazıya Verilen Toplam Puan : 3

Paris Gezimden Notlar

Kategorisi: Genel
|
Gezi Tarihi: 20-05-2014
|
Yazı Tarihi: 07-11-2014
Paris'te Gezilmeye Değer İlk 4 Yer: Paris' ilk kez gidiyorsanız ve çok fazla vaktiniz yoksa hem vakit ekonomisi hemde hızlı bir tur için aşağıdaki yazımın size faydası dokunabilir: 1) Eyfel Kulesi: Eyfel kulesi'nde bilmeniz gereken en önemli şey sıra! Evet inanılmaz bir kuyruk söz konusu. Rezervasyonunuzu önceden alıp gelmenizde fayda var. Manzarası zaten muhteşem bunu konuşmaya gerek yok sanırım. 3 kattan oluşan bir yapı eyfel. En üst katı olan 3.kata sadece asansör ile çıkabiliyorsunuz. Diğer katlar ise merdivenle erişilebilir durumda. Akşam ışıkları oldukça çezbedici birde içinde Jules Verne diye bir restoran var ziyaret edilesi bir yer burası da ama biraz pahalı 2) Zafer Takı: Zafer Takı, Eyfel'den sonra şehrin ikinci sembolü. İlginç bir şekilde sizin onu bulmanıza gerek yok. O bir şekilde zaten sizi buluyor. Yani şunu demek istiyorum Paris'teki tüm yollar neredeyse buraya çıkıyor. Tarihi bir hikayesi olması ve en üst katının manzarası muhteşem. 3) Şanzelize Caddesi: Birbirinden ünlü mağazaları ile ünlü burası, bizim bağdat caddesine benziyor ancak Paris'te olduğunuzu bu caddede yürürken anlıyorsunuz. 4) DisneyLand: Disneyland kesinlikle sadece çocuklara yönelik değil ben çok eğlendim mesela burada. Görsellik ve büyüklere hitap eden yapısı ile büyüklerde burada aradığını bulabiliyor. Ancak sadece burayı gezmek için geliyorsanız Paris'teki iki hava alanından Charles hava limanını seçmeniz daha doğru olacaktır. Ucakbileti.com.tr'den bu hava limanına inen havayolu firmalarını ve fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

 

Yazı ile İlgili Yorumlar

- arkutbay 07-11-2014 09:30:00

Sayenizde çok güzel bir konu açıldı , ellerinize sağlık : Paris´te yapılacak - görülecek 4 şey . Haydi dostlar yazıyoruz . ama aynı yerleri yazmak yok . 1) Seine Nehrinde tekne turu . Farklı bir bakış açısından şehri yakalamak. Köprülerin güzelliği artısı . 2) Saint Michel´de fix menü akşam yemeği . Etraf cıvıl cıvıl , masraf minimum . 3) D´Orsay Müzesi . Yazmadan duramadım . 4) Square du Vert-Galant´ta salkım söğütlerin arasında bacakları ve ruhu dinlendirme .
Yurtiçi ve Yurtdışı uçak biletlerinizi www.biletbayisi.com dan alın, THY, Pegasus, Atlasjet havayollarından daha ucuza uçak bileti satın alın!
Haberler
Etkinlikler
Foto Analiz