» Kendingez » Forum » GÜNDEM » Şubat ayında Avrupa

Şubat ayında Avrupa

Herkese merhaba, bir konuda fikirlerinizi alabilir miyim? Şubat ayında ailecek Avrupa'da bir kış tatili yapmak istiyoruz. (kayak değil) "Kış mevsimi bu şehre çok yakışıyor" dediğiniz bir yer varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.
sozubek
02-11-2011
Şubat ayında Avrupa
Herkese merhaba, bir konuda fikirlerinizi alabilir miyim? Şubat ayında ailecek Avrupa'da bir kış tatili yapmak istiyoruz. (kayak değil) "Kış mevsimi bu şehre çok yakışıyor" dediğiniz bir yer varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.
blackeagle
02-11-2011

zürih neden olmasın,bi tarafta alpler bi tarafta göller sadece zürih değil hemen hemen tüm isviçre
veya prag herdaim güzel ki ben mart ayında tipi altında trenle gittiğim o şehirde her büfede satılan sıcak çukulatanın (bizde çay verdikleri gibi) ve muhtemelen domuz olmakla birlikte yediğim sosislerin tadını hiç unutmadım....ramadada kalmakla beraber taksi istediğimde otele gelen 740 BMW ve dönüşte yine gönderdikleri AUDİ A8 (ki otraihte türkiyede yoktu) işin bonusu idi(hemde taksi tarifesinden daha ucuz)şehirmi gündüz ayrı gece ayrı güzel ve bence avrupanın en ucuz destinasyonu....denemeye değer

NEŞE
02-11-2011
Evet,ben de orta Avrupa diyebilirim ama buz gibi soğuğa karşı hazırlıklı olun,tabii kar da yağabilir.Eğer pırıl pırıl bir güneş ve hatta öğle yemeğini de dışarda veya deniz kıyısında yemek isterseniz,Akdeniz civarı seçilmeli..Mesela ben Sicilya yı,güney İspanya yı veya Malta yı öneririm..Sicilya için Roma ya veya Napoli ye inersiniz uçakla,oradan devam,Malaga ya THY direkt uçuyor artık,o bölge kışın çok güzel,Malta ya da direkt uçak var...Girit te olabilir ama oraya ulaşım zor ve biraz zahmetli...Tabii günlerin kısa oluşunu da hesaba katmalısınız...İyi yolculuklar..
bora arasan
02-11-2011
Neşe Hnm tüm varyasyonları yazmış zaten. Dediği gibi günler kısa ve kuzeye gittikçe daha da kısalacak. Güney İtalya yada Endülüs bence. Ama doğal manzaralar görmek istiyorum derseniz Alplerin etrafında turlayın. En haseplısı Slovenya olacaktır. Oradan Avusturya ve İsviçre yapar easy jet ile istanbula dönersiniz.
arkutbay
02-11-2011
Orta ve kuzey Avrupa , bırakın yağışı kuru haliyle bile sokakta yürünemeyecek derecede soğuk olabiliyor . Şimdi diyeceksiniz ki Prag ne kadar soğuk olabilir ? Şubatta giden birini bulun ve sorun . Anlatırken hala çenesi titreyen bir arkadaşım var . Bu yüzden şehir keşfi turlarını önermem . Kayak olmayacaksa kapalı alanı fazla bir tatil planı yapmakta fayda var diye düşünüyorum .
arkutbay
02-11-2011
Güney Avrupayı düşünüyorsanız Neşe Hocamın yazdığı alternatifler mükemmel . Özellikle Malaga'nın yakınında Torremolinos denilen bir kasaba var ( Antalya ve Kemer gibi ) Torremolinosta bir otele konuşlanırsanız nokta atışlarla Malaga-Marbella-Ronda-Granada-Cordoba ve hatta Sevilla turları yapabilirsiniz . Biz kendi başımıza uğraşmak istemiyoruz derseniz 1 ay sonra (Mart sonu Nisan başı gibi) Paskalya döneminde çok ucuza bu turu yapabilirsiniz .
NEŞE
02-11-2011
Sevgili Doktor ben de bu İspanya programını bizzat uygulamış birisi olarak fikirlerinize katılıyorum,Malaga ya indikten sonra çevrede çok gezilecek yer var...İsviçre,Avusturya,Çek Cumhuriyetinde  şubat ayında nefesiniz donar,sokaklarda ısınmak için her saat başı bir bardak sıcak şarap içmek gerekir,fena da olmaz yani...Mart- Nisan civarlarında Paskalya turları çok ucuz olacak gerçekten..Ama anladığım kadarı ile sömestir tatilinde gitmeyi düşünüyorsunuz,ben olsam doğru Akdeniz çevresine giderim....
sozubek
03-11-2011
cevap yazıp, görüşlerini paylaşan herkese tşk. bir sorum daha olucak arkadaşlar; aklıma Paris-Brüksel geldi....kış ortası Paris'e giden ve kış-kar ikilisi Paris'e ayrı bir güzellik veriyor diyen var mı...:))
arkutbay
03-11-2011
Kış-kar garantisi varmı ? Yağmur-çamur olursa.....
blackeagle
03-11-2011
ben haftaya o taraflardayım daha öncede bulundum ama şubatta kar belki ama çamur garanti tıpkı istanbul gibi temiz kar ve güzel şehir diyorsan varşova prag yada paşa paşa oslo ( tabiiki bütçe paris*2)
sozubek
03-11-2011
yağmur-çamur durumlarını hatırlattığınız iyi oldu, ben tamemen unutmuşum......bu durumda en güzeli prag görünüyor...çok sıkı giyinip bol bol sıcak şarap içerek geçireceğimiz güzel bir gezi olucak .....tekrar herkese çok teşekkürler.
arkutbay
03-11-2011
Yanınıza mutlaka termal içlikler ve kar montu alın .
NEŞE
03-11-2011
Evet,şubat ayında Prag cesaret ister...Brüksel de kar çok ender yağar,kuzeyden okyanus iklimi ve Golfstream etkisi oraya kadar geliyor,3 yıl kaldım,hiç kar yağmadı,soğuk ama yağmurlu olabiliyor ama çamur asla !!
Vardar, Tuna, Neretva...
03-12-2011
Amsterdam :)
seya89
02-02-2012
Tabiki Berlin. 2010 Şubat ayında orada bulundum.Hemde gezi amaçlı. Soğuk olsada kar ve buz Berlin' e ayrı bir güzellik katmıştı.
enisnuhoglu
11-02-2012
Lapland rovanıemı tabıkı.kayak ıcın degıl.fınlandıya sakın kendıne ozgu sehırlerı.helsınkı.husky lerın kızagına bınmek,donmus golde balık tutmak,rengeyıklerının kızagına bınmek daha fazlaları...
NEŞE
11-02-2012
Enis beyin şubat programı şahane ,hele çocuklar da varsa daha da güzel,fakat bir tek düşüneceğimiz ,işin maddi yönü ,bu bölge çok çok pahalı,turla gidilecek tabii,turlar da çok pahalı..Sevgiler..
enisnuhoglu
19-02-2012
nice-monako-cannes o aylarda guzel olabılır .ekonomık gezılebılır.