» Kendingez » Forum » GEZMEK İÇİN GEREKLİ BİLGİLER » Türkiye'nin gizli kalmış cennetleri

Türkiye'nin gizli kalmış cennetleri


Arkadaşlar biliyorum artık pek fazla gizli cennet kalmadı ülkemizde ama son kalanları buradan paylaşırsak güzel olur diye düşünüyorum.
venividiviki
20-01-2009
Türkiye'nin gizli kalmış cennetleri

Arkadaşlar biliyorum artık pek fazla gizli cennet kalmadı ülkemizde ama son kalanları buradan paylaşırsak güzel olur diye düşünüyorum.
cherryblossomgirl
20-01-2009
Safranbolu ile ilgili bir haberi burada paylaşmak istedim:


http://www.safranboluekspres.com/news/955.html
stolchnaya
04-03-2009
türkiyenın her yeri güzel tabiki her yerinden başka tatlar alırsın ama ege bambaşka kazdağlarının eteğindeki küçükkuyudur benım gızlı kalmıs cennetım
osmanulku
15-05-2009

Türkiye'nin gizli kalmış cennetleri


Arkadaşlar biliyorum artık pek fazla gizli cennet kalmadı ülkemizde ama son kalanları buradan paylaşırsak güzel olur diye düşünüyorum.

Selam dostlar... Ben ayrılmaz bir parçası olduğum Dikili Denizköy'ü hepinizin görmesini, yaşamasını istarim. Burada detaylı anlatmama gerek yok. Güzergah ve tüm bilgiler tarafımdan hazırlanan amatör web sitesinde mevcut. Bol da fotoğraf var... Siteyi şu an daha güzelleştirip com'lu adrese taşımaya çalışıyorum. Bakmanızı tavsiye ederim. www.denizkoy-dikili.tr.gg İyi gezintiler... Gidenler bir sorunla karşılaşırsa bana ulaşsın lutfen...
Güzergahta bakir bir kaç yer daha var..  Örneğin Bademli. Denizköy'e 10 km..
haymatlos
15-05-2009
Karabük'ün Yenice ilçesi..Gerçekten gizli cennet...Ayrıca yakın da elimde fotograflar var kanıtlayabilirim(:
Patricia
15-05-2009
.sesini yükseltiyor olman suçluluk duygusundan olsa gerek.şöyle ki; kanıtla ^^
ceptaran
26-05-2009

marmaris yakınlarındaki bozburunun uçta kalması sebebiyle hala gizli kalmış bir cennet olduğunu düşünüyorum. ulaşmak biraz güç ama sakin sessiz bir tatil bölgesi,

idilcevik
31-05-2009
SİNCANKAYA - KİTOVA / yomra-trabzon... kesinlikle, hatta şiddetle tavsiye ediyorum... internette pek fazla resmi yok; çektiğim zaman paylaşabilirim :) = baş mağarası yaylası/ rize ... görülmeye değer...
cherryblossomgirl
25-11-2009

İnternette birşeyler araştırırken karşıma çıktı:

http://www.eskidatcaevleri.com/about/

Eski Datça Evleri / Old Datca Houses

Eski Datça Mahallesi D1 Sokak No.26
48920 Datça - Muğla - Türkiye

bora arasan
10-09-2010
Şahsi gözlemlerim...

İzmir - Birgi

Tire ve Ödemişte köfte yedikten sonra Birgi 'ye tok birşekilde ulaşabiliyorsunuz :) Burası yerel beylikler döneminde bir nevi yazlık başkent olmuş insanı da havası da güzel bir yerleşim. İzmir 'in tek kayak merkezi denilen (biz gitmedik ama) Bozdağ 'a da yakın.

Zonguldak -Filyos

Filyos diye gitmedik aslında. Theion antik kentini görelim diye düştük yola. Zonguldak merkezden minibüsler varsa da tren yolunu tavsiye ederim.Yeşillikler içinden geçip gidiyorsunuz.

Filyos ise şahsına münhasır yerlerden. Antik kenti vb fena değil. Ama uçsuz bucaksız geneli kum olan kumsalları, her türlü korku filmine set olabilecek kapalı fabrikası ve in cin top oynayan ve neden değerlendirilmediğine anlam veremediğim tatil kampı ile görmeğe değer.

Beğenmezseniz atlayın trene Karabük 'e oradan da Safranbolu'ya geçersiniz. Ama unutmayın tren Yenice ormanlarının içinden geçiyor.

İnebolu - Kastamonu

Yıllarca turların neden Amasra 'dan öteye geçmediğini sorar dururdum kendime. İneboludan Cide 'ye giderken 90 km.yi 3,5 saatte alınca anladım bunu. Kastamonu merkezden düzgün bir yol var ama onu boş verin bence. Solunuzda orman sağınızda deniz; sahil yolundan gidin.

İnebolu ise konakları, taş binaları her şeyiyle gezilmeye değer. Ne de olsa son liman orası.

Taraklı

Safranbolu biraz yapay geliyorsa yada Beypazarı kalabalık. Belki Mudurnu yada Göynük varken gitmeye gerek yok desenizde Taraklı benzeri evleri ile sizi bekler. Evler belki biraz daha köhne görünümlüdür ama içinde yaşayanları ile yaşamı yansıtır size. Kapısını çaldığınız yada yolda çeviripte adress orduğunuz insanlar önce evlerine davet ederler.